Taisyklės
Dažasvydis
Drakono dažasvydis – teikia dažasvydžio paslaugas, organizuoja dažasvydžio žaidimus, turnyrus ir kitus renginius, kur žaidžiami dažasvydžio žaidimai. Galime suorganizuoti specialius renginius skirtus įmonėms, norinčioms suformuoti darbuotojų komandinio darbo įgūdžius, tarpusavio supratimą, kitus svarbius darbui įgūdžius, išskirti lyderius ir pan. Įgūdžių formavimas vyksta žaidžiant įvairius dažasvydžio žaidimų scenarijus.
Drakono dažasvydis įsikūrė 2005 m. pradžioje Gargžduose, Klaipėdos rajono centre.
Drakono dažasvydis žaidimus rengia savo aikštelėje arba kliento pasirinktoje vietoje visoje Lietuvoje.
Kaip žaisti dažasvydį?
Žaidžiant dažasvydį žaidėjai dažniausiai pasidalija į komandas ir žaidžia vėliavos pagrobimą. Žaidėjų skaičius kiekvienoje komandoje gali būti įvairus, komandos dydis priklauso nuo žaidimo lauko. Žaidimai trunka nuo 5 iki 40 minučių, tai priklauso nuo lauko dydžio, žaidėjų skaičiaus ir patirties. Laimi ta komanda, kuri iššaudo visus savo priešininkus arba įvykdo žaidimo užduotį (pagrobia vėliavą, nuneša savo vėliavą į priešo bazę ir t.t.).
Kas gali žaisti?
Dažasvydis, tai pramoginis – sportinis žaidimas, kurį gali žaisti vyrai, moterys ir vaikai. Žaidėjams jokie reikalavimai ar apribojimai netaikomi. Dažasvydis leidžia ne tik sportuoti gryname ore, bet padeda atskleisti žmogaus galimybes naudoti taktiką, strategiją, taip pat lavina sugebėjimus greitai priimti sprendimus, leidžia atsikratyti psichologinės įtampos ir sukauptos agresijos.
Žaidimas leidžia formuoti kolektyvinį bendradarbiavimą, ugdo komandinį darbą, leidžia išskirti komandos lyderius. Todėl šis žaidimas svarbus įvairaus dydžio įmonėms, kurios siekia formuoti stiprius kolektyvus, paremtus komandiniu darbu, narių tarpusavio supratimu ir pažinimu.
Šoviniai ir ginklai
Dažasvydžio šoviniai (kamuoliukai) – tai plonasienė kapsulė, pagaminta iš želatinos, kuri yra užpildyta želatinos pagrindu pagamintais dažais. Šie dažai nėra nuodingi, gerai tirpsta vandenyje, yra ekologiškai švarūs. Visi šovinių gamyboje naudojami komponentai yra natūralios kilmės, praktiškai naudojami maisto pramonėje. Dažai nuo kūno ir drabužių nuplaunami paprastu vandeniu. Dažų kamuoliukui pataikius į žaidėja plyšta želatinos apvalkalas ir ant kūno lieka ryški dėmė, taip pažymėtas žaidėjas laikomas nušautu.
Dažasvydžio ginklai – tai pneumatiniai žymekliai (markeriai). Jų būna įvairių, tačiau visi veikia tuo pačiu principu: šaudo suspaustų dujų pagalba. Ginklai skiriasi savo dydžiu, gali būti nuo paprasto pistoleto, kuris užtaisytas 10 – 15 dažų kamuoliukų iki pilno automato, kuris gali iššauti iki kelių šimtų šovinių. Visi žymekliai turi tą pačią savybę – yra ribojamas jų galingumas ir šūvio nuotolis. Paprastai šaudant tiesiu taikymu dažų kamuoliuko skrydžio nuotolis yra apie 50 metrų, todėl jis negali traumuoti žaidėjo, jei laikomasi visų saugumo taisyklių – žaidėjas privalo nešioti specialius akinius arba kaukes, kurios apsaugo akis ir ausis, negalima šauti iš arčiau kaip 2 metrų. Siekiant išvengti atsitiktinio šūvio, vamzdis užkemšamas specialiu ryškiu kamščiu, įjungiamas saugiklis.
Dažasvydžio nauda
Pavieniams asmenims: tai puiki galimybė sportiškai praleisti laisvalaikį gamtoje, su draugais, šeimos nariais ar kolegomis. Dažasvydis stipriai populiarėjantis laisvalaikio leidimo būdas, kuris visiems žaidėjams suteikia galimybes aktyviai praleisti laiką, mažina susikaupusią agresiją, skatina saviraišką, aštrų mąstymą, greitą reakciją.
Įmonėms: tai gera priemonė formuojant komandinio darbo įgūdžius tarp savo darbuotojų, tarp įmonės padalinių ar skyrių. Per įvairius mokymus, paremtus dažasvydžio žaidimais, naudojant psichologų pagalbą, galima nustatyti komandų lyderius, autsaiderius, tuo remiantis tinkamai paskirstytų postus.
Saugos struktūroms: policijai, KAM, saugos tarnyboms – tai puiki galimybė realiai treniruotis ir semtis reikiamų įgūdžių, kurių gali prireikti kasdieniame darbe. Dažasvydis suteikia galimybę realiai ir saugiai treniruotis ir ugdyti reikiamus įgūdžius.
Žaidimo taisyklės
Žaidėjas yra nukautas, jeigu:
1. Žaidėjas gauna bet kokį smūgį kamuoliuku, kuris palieka didesnę nei 5 centų monetos dydžio dažų dėmę ant jo arba ant jo įrangos;
2. Žaidėjas pats paskelbė save nukautu;
3. Žaidėją nukautu paskelbė teisėjas;
4. Žaidėjas pašalintas už saugumo taisyklių pažeidimą arba už nesportišką elgesį.
Nukauto žaidėjo elgesys
5. Nukautas žaidėjas turi pakelti markerį į viršų, padėti ranką ant galvos, trumpiausiu keliu pasišalinti iš aikštelės į „nukautų žaidėjų zoną“ ir būti ten iki žaidimo pabaigos;
6. Nukautas žaidėjas turi išeiti iš aikštelės tylėdamas, neparodydamas jokių signalų kitiems žaidėjams.
Saugumas
7. Nenusiimkite apsauginės kaukės žaidimo aikštelėje;
8.Nešaudykite į nukautus žaidėjus, teisėjus ar gyvūnus;
9. Išeidami iš aikštelės įjunkite markerio saugiklį;
10. Draudžiama naudoti bet kokį kitą ginklą;
11. Draudžiamas agresyvus fizinis kontaktas.
Pastabos
12. Tuo atveju, jeigu žaidimo metu markeris nustojo šaudyti, kvieskite teisėją;
13. Už įrangos ir inventoriaus sugadinimą, o taip pat kokių nors detalių praradimą, žaidėjas pats prisiima atsakomybę ir įsipareigoja padengti nuostolius.